شبکه جهانی اینترنت و سرویس وب با میلیون ها کاربر از سراسر جهان بستری مناسب برای توسعه ارتباطات است. ایران با بیشترین کاربر اینترنت در خاورمیانه بهترین فرصت برای بهره مندی از پتانسیل بالای اینترنت و وب در زمینه های مختلف از جمله کارآفرینی، تجارت الکترونیک، توسعه کسب و کار های سنتی و … است. به این ترتیب وب سایت به یک ابزار ارتباطی مهم تبدیل شده است و شما با ساخت سایت حرفه ای و مدرن می توانید با مخاطبان اصلی خود ارتباط برقرار کنید. طراحی سایت می تواند شهرت و اعتبار شرکت، سازمان، موسسه و یا به طور کلی فعالیت شما را افزایش دهد و نحوه ارتباط شما با مشتری را بهبود بخشد. بسیاری از افراد ، سازمانها ، شرکتها در داخل کشور ضرورت طراحی سایت را درک کرده اند اما آیا هر وب سایتی جوابگوی نیازهای مخاطبانشان است و استانداردهای اولیه طراحی وب سایت در آنها رعایت شده است؟ طراحی سایت اختصاصی و در واقع ساخت سایت استاندارد و مطابق با نیازها مراحل بسیاری را شامل می شود که هر یک از این مراحل به صورت موازی از اهمیت ویزه ای برخوردارند. به بیان ساده تر مراحل ایجاد و طراحی وب سایت به صورت حلقه های زنجیر به یکدیگر متصلند و ضعف و یا نبود یک حلقه می تواند بر روی کیفیت یک وب سایت تاثیر بسیاری داشته باشد . کلیه مراحل ساخت وب سایت باید به صورت برنامه ریزی شده ، هدفمند و گام به گام پیش رود تا در نهایت به نتیجه ای مطلوب برسد از این رو های وب دیزاین ( Hiwebdesign ) برای پاسخ‌گویی به نیاز طراحی سایت حرفه ای و مدرن تشکیل شده است.
طراحی سایت های وب دیزاین hiwebdesign

 طراحی سایت

راه اندازی یک وب سایت اهداف متعددی را دنبال می نماید که از معرفی نشان تجاری ، تسهیل جذب مشتری ، فروش محصولات و خدمات ، خدمات پس از فروش و مدیریت ارتباط با مشتریان می توان به عنوان مهمترین اهداف نام برد. لازم به ذکر است که اثر بخشی هر وب سایت، کاملاً وابسته به کیفیت طراحی و تولید آن است و عامل تعیین کننده موفقیت کسب وکار تحت وب می باشد. یعنی هر چقدر روی وب سایت خود سرمایه گذاری کنید، ارتباط موثر تری با مشتری برقرار می کنید.

انواع طراحی سایت

طراحی سایت در دو روش استاتیک و داینامیک انجام می شود که روش اول تقریبا از رده خارج شده، زیرا در این روش مدیر وب سایت هیچگونه دسترسی به مطالب و تغییرات سایت ندارد و برای هر تغییر باید به طراح سایت مراجعه کند. در این روش طراحی سایت ارزان تمام می شود ولی هزینه های بروزرسانی و پشتیبانی سایت بالا است. در روش داینامیک یا پویا طراح سایت به شما یک پنل مدیریت می دهد که بتوانید از آنجا مطالب و تصاویر خود را مدیریت کنید.تعرفه طراحی سایت در این روش بیشتر است ولی هزینه های پشتیبانی سایت پایین تر است.

چرا طراحی سایت Hiwebdesign

ما در های‌وب‌دیزاین ( hiwebdesign ) با استفاده از آخرین تکنولوژی ها و استانداردهای جهانی، وب سایت با کارایی و کیفیت بالا برای مشتریان طراحی می کنیم مزیت ما عبارت است از :

 • استفاده از تکنولوژی جدید وب ۲
 • استفاده از HTML5 CSS3 jQuery Angular Ajax MySQL PHP
 • طراحی واکنش گرا (Responsive)
 • راحتی استفاده (User Friendly)
 • طراحی تعاملی (Interactive Design)
 • کدنویسی سایت مطابق با اصول seo
 • معماری وب سایت برای بهتر ایندکس شدن

 نکات کلیدی در طراحی سایت موفق

 اهداف و استراتژی سایت

ابتدایی ترین گام در طراحی سایت بررسی و تعیین اهداف ، سیاست و استراتژی وب سایت شما در نحوه معرفی و ارائه خدمات ، نوع و نیاز مخاطبان ، امتیازات رقابتی ،نحوه ارتباط با مخاطبان و … می باشد. بررسی و مطالعه دقیق در این مرحله می تواند در بازدهی و بهره وری وب سایت و تبلیغات شما بسیار تعیین کننده باشد . برای تعیین اهداف و استراتژی وب سایت تان موارد زیر را مدنظر قرار دهید :

 • هدف شما از داشتن سایت
 • نوع مخاطبان شما
 • نوع خدمات شما
 • تحلیل خواسته های مخاطبان شما
 • فضای رقابتی و ویژگیهای رقابتی شما

 محتوا

این نکته را در نظر داشته باشید که محتوا و مطالب درون وب سایت شما مهمترین قسمت وب سایت شما را تشکیل می دهند.با توجه به اهداف ، نوع مخاطبان و … اطلاعات موجود در وب سایت شما باید گویای نوع فعالیت و خدمات شما باشد.ارائه اطلاعات علمی ، ساده ، گویا و همراه با استفاده از نگارش مناسب در ارتباط با نوع فعالیت و محصولات و یا خدمات شما می تواند تمامی نیازهای مخاطبان رابر طرف نماید و انها را در استفاده از خدمات و یا محصولات شما متقاعد کند.

طبقه بندی اطلاعات ، چینش ، نوع نگارش و دسترسی وب سایت

پس از مرحله انتخاب و تعیین اهداف ، استراتژی و سیاست وب سایت ، نحوه در دسترس قرار دادن و ارائه اطلاعات در اولویت دوم قرار دارد.تصور کنید که شما ارائه دهنده خدمات خاصی هستید و یا شاید مخاطبان شما آشنایی کامل با خدمات و یا محصولات شما ندارند؟ در این حالت وظیفه شما ارائه توضیحات لازم و کافی و همچنین برطرف کردن ابهامات و سوالات احتمالی و متداول است. دو حالت برای ایجاد ابهام و عدم پاسخ به مخاطب وجود دارد.
– وجود نداشتن و یا مبهم بودن اطلاعات.
– در دسترس نبودن و عدم هدایت صحیح مخاطب برای کسب اطلاعات.
این نکته بسیار مهم است که بدانید اگر مخاطب ابهام و یا سوال بدون جوابی در مورد خدمات و یا محصولات شما داشته باشد ، بدنبال منابع دیگری برای پاسخ دادن به سوالات خود و رفع ابهام می گردد و این یعنی از دست دادن مخاطب.

گرافیک وب سایت

یکی از مهمترین و کلیدی ترین نکات در یک طراحی وب سایت گرافیک وب سایت است.با توجه به فضای رقابتی و شلوغ دنیای وب جلب توجه مخاطب در مرحله ابتدائی قرار دارد. تصور کنید که قصد دیدن یک وب سایت را دارید که از نظر زمان Load شدن و یا بالا آمدن بسیار کند و از نظر نمای ظاهری نکته ای برای جلب توجه شما ندارد هر چند که شاید مطالب بسیار مفید و یا خدمات بسیار خوبی ارائه دهد.در اکثر موارد شما این وب سایت را خواهید بست و به سراغ وب سایت دیگری خواهید رفت. با توجه به مطالعات و تجربیات ما در زمینه طراحی و توسعه وب ، بر این اعتقادیم که رعایت اصل ” خلاقیت همراه با سادگی ” می تواند فضایی بسیار زیبا و کارآمد در وب سایت شما ایجاد کند.در این راه انتخاب رنگها و طرح های مناسب با فضای کاری شما بسیار تعیین کننده است. ذکر این نکته بسیار مهم است که گرافیک وب شاخه ای جدا از گرافیک چاپ است و طراحی در وب اصول و استانداردهای مختص به خود دارد.

رعایت استانداردها در طراحی سایت

استانداردها کمک می کنند تا مطمئن شویم که تمام افراد به اطلاعاتی که ما تامین میکنیم دسترسی دارند و همواره توسعه وب را سریعتر و لذت بخش تر می کند. استانداردها کمک می کنند که وب سایت شما در تمامی مرورگرها به صورت یکسان نمایش داده شوند ، توسعه آنها راحت تر انجام گیرد ، توسط موتورهای جستجو دقیقتر و سریعتر رتبه بندی و تحلیل شوند و …

مدیریت سایت

امروزه وب سایتهای داینامیک و پویا سهم عمده ای از دنیای وب را تشکیل می دهند. این وب سایتها با استفاده از زبانهای برنامه نویسی و بانکهای اطلاعاتی به وجود می آیند و حرکت می کنند. با توجه به گستردگی زبانهای برنامه نویسی تحت وب ، عناصر : علم روز ، تجربه و خلاقیت در استفاده از زبانها و بانکهای اطلاعات نقش تعیین کننده ای در بازدهی و بهره وری وب سایت شما دارد .در وب سایتهای داینامیک بخشی با عنوان مدیریت وب سایت ، برای مدیریت ( بروزرسانی ، ویرایش و … ) اجزاء و مطالب وب سایت در اختیار شما قرار می گیرد. سادگی در نحوه استفاده ، امکانات و امنیت از نکات مهم در مدیریت سایت هستند.

بهینه سازی برای موتورهای جستجو

برای کسب رتبه بهتر و کسب مخاطبان و بازدیدکننده بیشتر به صورت هدفمند ( کسب مخاطبانی که واقعا به دنبال خدمات ما هستند ) از موتورهای جستجو ، بهینه سازی سایت یا همان بهینه سازی سئو ( SEO ) برای موتورهای جستجو امری لازم و ضروریست ، بهینه سازی سایت یک شاخه جدا از طراحی سایت نیست و طراح وب باید راه های بهینه سازی وب سایت ها را برای موتورهای جستجو به خوبی بداند و در طول طراحی و کد نویسی وب سایت رعایت کند. بوسیله بهینه سازی وب سایت، موتورهای جستجو راحتتر، سریعتر و دقیق تر وب سایت ما را بررسی می کنند .برای بهینه سازی وب سایت ها برای موتورهای جستجو که امروزه شاخه ای از فعالیت های تحت وب است و به صورت آکادمیک در دانشگاه های معتبر دنیا آموزش داده می شود روش های متفاوتی وجود دارد.گاهی عدم آگاهی و یا استفاده نا مناسب از این تکنیکها باعث نتایج معکوس می شود.به این معنا که موتورهای جستجو وب سایت شما را تحریم و پنالتی می کنند. بنابراین انتخاب روش صحیح و استاندارد بهینه سازی سئو بسیار مهم است. این نکته بسیار مهم است که بخش عمده ای از بازدید کنندگان شما به دلیل مطالب مفید، طراحی مناسب و خدمات خوب به وب سایت شما می آیند. اینکه تکنیک های بهینه سازی سایت به چه روش و ترتیبی اعمال شود در جایگیری و رتبه بندی شما در موتورهای جستجو بسیار تعیین کننده است. کارهایی که ما در های وب دیزاین ( Hiwebdesign ) در رابطه با بهینه سازی سئو ( SEO ) برای موتورهای جستجو انجام می دهد عبارت است از:

 • استاندارد سازی کدهای HTML ، CSS و .. در وب سایت شما
 • ایجاد ساختار مناسب در وب سایت برای سهولت دسترسی موتورهای جستجو به وب سایت شما
 • بررسی و آنالیز رقبای شما
 • بررسی کلمات کلیدی مرتبط با محتوای وب سایت شما
 • بهینه سازی متون وب سایت شما
 • ایجاد لینکهای مناسب و مرتبط با وب سایت شما برای افزایش PageRank و رتبه در موتورهای جستجو
 • تبلیغات هدفمند

 

Hiwebdesign تمامی تلاش خود را برای رعایت نکات مهم و کلیدی در طراحی سایت انجام می دهد

 فرایند طراحی وب سایت

بعد از عقد قرارداد طراحی سایت، یک فرم از طرف ما برای شما  ارسال می شود و شما آن را تکمیل کرده و به ما باز می گردانید. در این قسمت، پروژه شما برای ما تعریف شده و ساختار کلی آن تعیین خواهد شد.

در این مرحله با استفاده از اطلاعاتی که از مرحله قبل به دست آمده، طرح کلی سایت طراحی و برای شما ارسال می شود.

بعد از تایید طرح سایت توسط شما، در این مرحله صفحات وب سایت به صورت کاملاً بهینه سازی شده برای موتورهای جستجو و با جدیدترین متدها و استانداردها طراحی و پیاده سازی می شود.

در این مرحله برنامه های مورد نیاز وب سایت شما با استفاده از جدیدترین متدها و تکنیک های روز دنیا، نوشته می شود و از یک وب سایت استاتیک (ایستا) به یک وب سایت داینامیک (پویا و فعال) تبدیل می شود.
در این قسمت، وب سایت شما آماده است که به دنیای آنلاین وارد شود. تمام اشکالات آن در این مرحله شناسایی و مرتفع می گردد.
تمام وب سایت های طراحی شده در Hiwebdesign دارای یک سال پشتیبانی و گارانتی کارکرد صحیح و رفع ایراد است.

 فرایند طراحی سایت به روایت تصویر

مراحل طراحی سایت

 مشاوره طراحی سایت

Hiwebdesign آماده طراحی و پیاده‌سازی و پشتیبانی انواع وب سایت و پرتال برای همه‌ی سلیقه‌ها است. شما می‌توانید از طریق صفحه‌ تماس با ما تماس گرفته تا شما را در راه‌ اندازی و داشتن یک وب سایت موفق و کارآمد مشاوره نماییم. همچنین می‌توانید نمونه‌کارهای ما را در صفحه پروژه ها مشاهده نمایید.